• ଆମ ଖବର

ବିଦ୍ୟୁତ ଦରବୃଦ୍ଧି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ହଲ୍ଲା ବୋଲ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ମାର୍ଚ୍ଚ 30ତାରିଖରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗିରିଜା ଛକ ଠାରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ଓଡିଶାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି l ଜିଲ୍ଲା ଆବାହକ ସୁବାସ ରାଉତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାର୍ଟିର ସକ୍ରିୟ କର୍ମୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଦରବୃଦ୍ଧି ବିରୁଦ୍ଧରେ ସଚେତନ କରିବା ସହ, କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜନମରଣା ନୀତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ l ଏଥିରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଧାନସଭା ସଂଯୋଜକ ଆଦିତ୍ୟ ରଥ ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରେ କହିଥିଲେଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଉତ୍ପାଦନ ହେଉନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସରକାର 75 ପ୍ରତିଶତ ଉପୋଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ 200 ୟୁନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଇ ପାରୁଥିବା ବେଳେ, ଓଡ଼ିଶାରେ ନବୀନ ବାବୁଙ୍କ ସରକାର ଗତ ଛଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ବିଦ୍ୟୁତ ଦର ବଢ଼ାଇ କୋରନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ଲଦି ଦେଇଛନ୍ତି l ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଟାଟା କମ୍ପାନୀର ସ୍ୱାର୍ଥରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ,କେନ୍ଦ୍ରର ମୋଦି ସରକାର ଅମ୍ବାନୀ, ଅଦାନୀ ଭଳି ପୁଞ୍ଜିପତିଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥପାଇଁ ଚାଷୀମାରଣା ନୀତି କଳା କାନୁନ ଆଣି ଚାଷୀର ସର୍ବସ୍ବ ଲୁଟ କରିବା ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି l ଏଥି ମଧ୍ୟ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଭଳି ଅତ୍ୟାବଶିକ ଜିନିଷର ଦରଦାମ୍ ଅହେତୁକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି l



ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତଳୋନ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ l ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମନୋଜ ପାଢ଼ୀ,ପର୍ଶୁରାମ ସାହୁ,ଗୌରାଙ୍ଗ ଦାସ, କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା,ଆଦିତ୍ୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ,ପ୍ରଦୀପ ଚୌଧୁରୀ, ହର ପ୍ରସାଦ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଅଭ୍ୟୁମନ୍ୟୁ ଦଳାଇ, ଲୋକନାଥ ପୂଜାରୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ l



48 views0 comments